Niedawno pochwaliliśmy Arcadis Profil za sensowny projekt drogi rowerowej na ul. Puławskiej [zobacz >>>]. Niestety, o projekcie ul. Cybernetyki tej samej firmy w zasadzie nie da się powiedzieć nic dobrego.

Dotychczas wydawało nam się, że zakręty pod kątem prostym na drodze rowerowej to absolutny szczyt głupoty. Nie doceniliśmy jednak polskiej myśli technicznej. W nowym projekcie ul. Cybernetyki pojawił się... zakręt pod kątem ostrym. Zmiana kierunku w rejonie skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury wynosi 110 stopni bez żadnego wyłukowania.

Bynajmniej nie jest to jedyny błąd w projekcie - rozległa międzynarodowa sieć fachowców uznała najwyraźniej, że skrzyżowanie bez przerzucenia ścieżki na drugą stronę jezdni jest skrzyżowaniem zmarnowanym i zafundowała rowerzystom tego rodzaju atrakcje trzykrotnie (a w niektórych relacjach nawet czterokrotnie) na odcinku ok. 1,8 km.

Jest to pierwszy projekt od dłuższego czasu, który zaopiniowaliśmy jednoznacznie negatywnie [zobacz >>>]. Tu nie ma co poprawiać, to trzeba po prostu narysować od nowa. Tym razem z sensem.