Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-46

2012.12.28: Zatoki? To się leczy – w Palermo, część IX

Poprzedni odcinek serialu o przystankach półwyspowych zaprowadził nas do Danii . Dziś dla odmiany i rozgrzewki proponuję wirtualną wycieczkę w cieplejsze rejony - na Sycylię. Wprawdzie pod względem przyjazności pieszym i przywilejów dla... »

2012.11.11: Zatoki? To się leczy – w Atenach, część VII

Nasz przegląd rozpoczęły miasta z europejskiej górnej półki, wiodące prym w dziedzinie zrównoważonego transportu. Dziś dla odmiany odwiedzimy stolicę ciężko doświadczoną z jednej strony kryzysem ekonomicznym, a z drugiej chorobliwym... »

2012.09.27: Zatoki? To się leczy – w Wiedniu, część V

Dwa poprzednie miasta na trasie naszego przeglądu europejskich przystanków półwyspowych leżały w Niemczech. Kolejne znajduje się w tym samym kręgu językowym i od wieków w czołówce najatrakcyjniejszych i najzamożniejszych miast Europy... »

2012.09.24: Zielone Światło o dostępności przestrzeni miejskiej

Z przyjemnością informujemy, że po długiej przerwie ukazał się nowy, 19 numer biuletynu Zielone Światło [[czt.biuletyn]] i można go pobrać w formie pliku PDF. Biuletyn wydaliśmy w ramach projektu ICAMS, którego celem jest wymiana... »

2012.09.10: Zatoki? To się leczy – w Oerlinghausen, część IV

Kontynuujemy rozpoczętą w poprzednim odcinku tego cyklu wirtualną podróż po Europie w poszukiwaniu przystanków półwyspowych - alternatywy dla zatok autobusowych. Pozostaniemy w Niemczech, ale przeniesiemy się do Oerlinghausen - 16... »

2012.08.24: Zatoki? To się leczy – w Berlinie, część III

W poprzednich częściach tego cyklu omówiliśmy niekorzystny wpływ zatok autobusowych na dostępność, sprawność i bezpieczeństwo transportu publicznego i przedstawiliśmy lekarstwa na zatokowe schorzenie. Dziś rozpoczynamy przegląd miast... »

2012.08.15: Zatoki? To się leczy! część II

Pierwsza część tego cyklu wyjaśnia, dlaczego nadużywanie zatok autobusowych szkodzi dostępności, sprawności i bezpieczeństwu transportu publicznego. Z kolejnego odcinka powieje optymizmem – zatokowe schorzenie jest uleczalne! Jako... »

2012.08.10: Warszawa wydała 2 mln zł na windy na Dmowskiego - zobacz co się zmieniło

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich wymienił podnośniki na rondzie Dmowskiego. Nowe podnośniki marki Pilawa miały być czyste, sprawne i użyteczne dla niepełnosprawnych. Kosztowały dwa miliony złotych. Oddanie do ruchu nowych urządzeń miało... »

2012.08.05: Zatoki? To się leczy! część I

Zatoki autobusowe to nieodłączny element polskich dróg i ulic. Wrosły w krajobraz naszych miast tak silnie, że mało kto wyobraża sobie ich brak, nie mówiąc o zastąpieniu czymś odwrotnym - peronem wysuniętym na jezdnię. Poruszaliśmy już ten... »

2012.08.03: Czy Warszawa zatrzymała się na etapie Powstania Warszawskiego?

Minęła 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niestety, do dzisiaj mieszkańcy stolicy Polski zmuszeni są do przemykania się przez centrum miasta kanałami. Na kluczowych skrzyżowaniach w strefie, gdzie pieszy powinien mieć priorytet... »

2012.07.21: Sześć zielonych świateł na jednym skrzyżowaniu

Będzie jak w Londynie: zebry na skos skrzyżowania! - zwiastuje wczorajsza Gazeta na temat przyszłej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Światu. Wprawdzie doświadczenie uczy, że w stolicy od deklaracji i planów do... »

2012.06.21: Zielone Mazowsze na III Imieninach Joli Bord

W sobotę 16 czerwca na placu za kinem Wisła zorganizowaliśmy kolejne warsztaty ekologiczne. Zgodnie z planem o godzinie 14 rozdaliśmy 35 testów z dwunastoma pytaniami oraz dodatek w postaci instrukcji pt. Trzy bardzo dobre rady na odpady... »

2012.06.20: Końcowe spotkanie projektu ICAMS

W dniach 4-8 czerwca 2012 r. w siedzibie Instytutu ds. Migracji i Repatriacji w Oerlinghausen (Nadrenia Płn-Westfalia) odbyło się spotkanie finalizujące projektu Improving the environmental communication and awareness of migrants and... »

2012.05.28: Towarowa zamknięta, problem pieszych wciąż otwarty

W niedzielę doszło do zapadnięcia się zachodniej jezdni ulicy Towarowej, co wymusiło jej zamknięcie dla samochodów. Wyrwa w jezdni powstała dokładnie tam, gdzie poskąpiono jej pieszym . Można rzec, że ulica zaczęła zapadać się pod ziemię... »

2012.05.19: Zielone Mazowsze członkiem-założycielem Federacji Kółeczkowej

Użytkownicy rowerów, wózków i wózeczków zjednoczyli się, by razem tworzyć przyjazne mieszkańcom miasto. Cechą wspólną wszystkich tych grup jest to, że poruszając się po Warszawie, często napotykają na przeróżne bariery. Od teraz będą mówić... »

2012.05.11: Pechowa 13 na pl. Zawiszy

Zbliża się pierwsza rocznica pierwszej zmiany wprowadzonej w ramach węzła przesiadkowego plac Zawiszy. Choć postulowaliśmy poprawę jakości przesiadek , póki co pieniądze znalazły się tylko na uniemożliwienie pasażerom wsiadania do... »

2012.05.02: Wielki wpływ małej architektury

Witam Państwa, Piszę w nawiązaniu do akcji malowania ZEBRY na ul.Słowackiego , którą Państwo w bardzo ciekawy i mam nadzieję efektywny sposób zwróciliście uwagę na zwykłych PIESZYCH naszych miast i stawiacie sobie za cel przywrócenie... »

2012.04.26: Pieszy happening pod Rotundą

W dniu 26 kwietnia odbył się happening promujący przyjazny węzeł przesiadkowy w rejonie obecnego ronda Dmowskiego. Jednocześnie zbierane były podpisy pod petycją o utworzenie naziemnego przejścia dla pieszych. Wariant 2 - widok z lotu... »

2012.04.14: Żoliborska sobota z zebrami

W sobotę 14 kwietnia o godzinie 11 spotkaliśmy się pod Urzędem Dzielnicy Żoliborz, by walczyć o przywrócenie przejścia dla pieszych przez ul. Słowackiego . Stowarzyszenie Żoliborzan upiekło ciasto zebra, a Zielone Mazowsze przyprowadziło... »

2012.03.21: Żoliborzanie chcą przejścia

Kontynuujemy starania o normalne przejście dla pieszych na ul. Słowackiego przed Urzędem Dzielnicy! Stowarzyszenie Żoliborzan przygotowało petycję do ZDM w sprawie przejścia i zbiera podpisy mieszkańców. Poprzeć petycję można w internecie... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-46 | Dodaj nowy