2017.05.12: Czas na przesiadkę?

Baboszewo na linii Sierpc – Nasielsk. Już bez pociągów do stolicy województwa. W grudniu 2016 r. Koleje Mazowieckie wycofały bezpośrednie pociągi łączące powiaty sierpecki i płoński z Warszawą. Z Sierpca do Warszawy Gdańskiej pociągi... »

2006.05.31: List otwarty w sprawie rozkładu jazdy Nasielsk-Sierpc

Szanowni Państwo! Jesteśmy zaskoczeni, że wznowienie ruchu pociągów pasażerskich na linii Nasielsk – Sierpc jest działaniem całkowicie pozornym i nikt z odpowiedzialnych władz nie wierzy w to że kolej na tej trasie zyska podróżnych... »

2006.05.25: Wznowienie Nasielsk - Sierpc i inne prezenty na Dzień Dziecka

Po dwuletnich bojach i intensywnych działaniach Społecznego Rzecznika Niezmotoryzowanych, od początku czerwca wznowione zostają połączenia kolejowe na linii Nasielsk - Sierpc. Uroczysta inauguracja rozpocznie się 1 czerwca o godz. 9.30 na... »

2005.12.08: Relacja z polowej konferencji prasowej Kolei Mazowieckich

6 grudnia br. Koleje Mazowieckie otrzymały świadectwo dopuszczenia do ruchu sprowadzonych z Niemiec używanych szynobusów typu VT627 i VT628. Do 31 marca 2007 r. jest to świadectwo warunkowe, co oznacza, że szynobusy będą mogły jeździć z... »

2005.05.24: Koleje Mazowieckie kupują szynobusy

Koleje Mazowieckie kupiły 9 używanych szynobusów od kolei niemieckich. Tym samym zostaną spełnione postulaty Centrum Zrównoważonego Transportu z raportu nt. sytuacji kolei na Mazowszu. Od początku 2004 roku w licznych wystąpieniach... »

2004.12.24: Nasze życzenia przed 6 lutego

Ponieważ do 6 lutego można zgłaszać zmiany do rozkładu jazdy pociągów, Centrum Zrównoważonego Transportu i Społeczny Rzecznik Niezmotoryzowanych podjęły się skatalogowania podstawowych postulatów dla Mazowsza. Poniżej przedstawiamy ich... »

2004.10.11: Opoczno i Płońsk czekają na swoją kolej

Centrum Zrównoważonego Transportu w ostatnich trzech miesiącach dawało o sobie znać głównie w środowisku kolei i samorządów. Razem ze starostami Płońska i Sierpca monitorowaliśmy postępy działań Urzędu Marszałkowskiego Województwa... »

2004.07.21: Opinia na temat informacji o linii kolejowej nr 27

Na spotkaniu w dniu 15 lipca 2004 r. otrzymaliśmy dokument pod tytułem Informacja dotycząca linii nr 27 Nasielsk-Toruń (odcinek Nasielsk - Sierpc - Nasielsk). Już pobieżna analiza wymienionego dokumentu wskazuje na jego nierzetelność i... »

2004.07.05: Posiedzenie mazowieckiego sejmiku wojewódzkiego

Na posiedzenie, dzięki współpracy z Solidarnością z Sierpca, przyjechał bus z kilkudziesięcioma mieszkańcami Sierpca. Było też kilka osób ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze oraz wicestarosta Płoński. Przed wejściem na salę obrad... »

2004.07.04: Nadzieja dla linii Nasielsk - Sierpc

Wzrastają szanse na wznowienie ruchu pasażerskiego na linii Nasielsk - Sierpc. Dzisiaj marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik przyjechał do Sierpca i spotkał się ze starostami i burmistrami z samorządów położonych wzdłuż linii... »

2004.06.21: Ratujemy kolej w Płońsku

Ekipa Centrum Zrównoważonego Transportu była dziś w Płońsku i indagowała samorządowców do podjęcia zdecydowanych kroków w celu zapobiegnięcia likwidacji linii Nasielsk - Sierpc. Wszyscy zgodzili się na oświadczenie, które im podsunęliśmy... »

2004.04.10: Zlikwidują kolej na północnym Mazowszu?

Mazowiecki Urząd Marszałkowski oraz Mazowiecki Zakład Przewozów Regionalnych myślą o likwidacji pociągów na odcinku Nasielsk - Sierpc. 9 grudnia 2003 roku w siedzibie Mazowieckiego Zakładu Przewozów Regionalnych odbyła się konferencja... »

Dodaj nowy artykuł