Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-45

2014.09.20: Niebezpiecznie pod mostem

Proszę o poprawę bezpieczeństwa na ulicy Wał Zawadowski pod mostem Siekierkowskim poprzez montaż wyniesionych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów... ...i/lub zwężenie jezdni pod mostem do szerokości 3m (wprowadzenie ruchu... »

2014.08.22: Ilu wypadków trzeba by uciąglić ścieżkę?

Wyobraźmy sobie, że dla bardzo uczęszczanej relacji wybudowano wyczekiwaną od dawna dwupasmówkę, ale w połowie pozostało 10 metrów przerwy, na której kierowca musi opuścić samochód i przepchnąć go o własnych siłach na dalszy ciąg drogi... »

2014.08.02: Rowerem na ukos

Pokazywaliśmy już na tej stronie przykłady przejść dla pieszych na skos skrzyżowania z Londynu . Niestety propozycja wytyczenia podobnych przejść na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Światu natrafiła na tradycyjne warszawskie niedasię... »

2014.07.04: Poprawmy bubel przy Boboli

W związku z powtarzającym się zgłoszeniami, które otrzymujemy co do niejasnego oznakowania i niebezpiecznych sytuacji na przejeździe rowerowym przez ulicę Rostafińskich na skrzyżowaniu z ul. św. Andrzeja Boboli, wnosimy o wprowadzenie... »

2014.05.05: Kontrapas na Mokotowskiej

Warszawa wzbogaciła się w ubiegłym tygodniu o 220 m kontrapasa rowerowego na ul. Mokotowskiej, od al. Armii Ludowej do placu Zbawiciela. Tym samym liczba odcinków ulic jednokierunkowych, na których zalegalizowany został dwukierunkowy ruch... »

2014.01.11: Wygodniej rowerem przy ul. Marymonckiej

Pora zacząć podsumowywać zeszłoroczne sukcesy – oto jeden z nich. Udało nam się zapobiec popsuciu drogi rowerowej przy ul.Marymonckiej, jednej z głównych tras stolicy, która powinna spełniać najwyższe wymagania funkcjonalne . Jak to... »

2013.11.07: Da się uciąglić ciąg rowerowy!

Kiedy przed dwoma miesiącami uznałem swój wniosek w/s uciąglenia przejazdów rowerowych przy targowisku Wolumen za nieskuteczny , nie mogłem przewidzieć, że poprawa jednak się ziści. Uznałem, że jeśli 10 miesięcy po zwróceniu uwagi na... »

2013.10.20: Przejazd niejedno ma imię

Przejazd rowerowy to newralgiczny punkt na trasie polskiego cyklisty, potencjalne źródło kolizji i całkiem realne źródło opóźnień i stresów. Polski cyklista najpierw długo czeka na zielone światło, często zmuszony przywołać je przyciskiem... »

2013.10.05: Czy Warszawa ma jeszcze Standardy rowerowe?

Pamiętacie oburzenie urzędników stołecznego ratusza po wyjściu na jaw dokonanego przez ich łódzkich kolegów plagiatu warszawskich standardów[1] dla infrastruktury rowerowej? Sama Hanna Gronkiewicz-Waltz podkpiwała ze wzmianek na temat... »

2013.09.09: Ciągi rowerowe ciągle nieciągłe

Od dawna podkreślamy, jak ważne jest zachowanie ciągłości dróg rowerowych na przecięciach z ciągami podporządkowanymi [[poradnik.przejazdy]], i chwalimy przypadki, w których się to udało . Do ostatniej chwili liczyliśmy, że Warszawa... »

2012.08.14: Gdyby jezdnie wyglądały jak warszawskie ścieżki rowerowe...

Co by było gdyby kierowcy poruszający się po warszawskich jezdniach musieli każdego dnia pokonywać trudności podobne do tych jakie stają na drodze rowerzystów? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z gatunku "transport fiction", który... »

2012.06.20: Projektowanie zjazdów przez drogi dla rowerów

Na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikowana została nowa opinia techniczna pt. Projektowanie zjazdów przez drogi dla rowerów. Opinia omawia krótko najczęstsze błędy oraz zasady poprawnego projektowania zjazdów... »

2011.08.10: Rowerem szybciej przez Sanguszki

Często krytykujemy na tych łamach sposób wzbudzania i programy sygnalizacji dla pieszych i rowerzystów . Dlatego tym bardziej warto odnotować pozytywny przykład usprawnienia sygnalizacji - na przejeździe tzw. Podskarpowej Ścieżki... »

2011.07.25: Pierwszeństwo dla rowerzysty

Czy kierowcy samochodów mogą zauważyć rowerzystę zbliżającego się do przejazdu dla rowerów i ustąpić mu pierwszeństwa? Według prawa powinni, a o tym, że da się, świadczy np. poniższy filmik z Kopenhagi: Na filmie widać, że kierowcy... »

2011.07.15: Odgięcia dróg dla rowerów w rejonach skrzyżowań

W dotychczasowej polskiej praktyce budowy dróg dla rowerów często spotykane są odgięcia drogi dla rowerów przed przejazdami dla rowerów. Na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ukazała się opinia omawiająca problemy... »

2011.02.11: Ilu pism potrzeba by oznakować przejazd rowerowy?

Do: Biuro Drogownictwa i Komunikacji. Zwracam się z prośbą o objęcie nadzorem i sprawdzenie prawidłowości całego postępowania Zarządu Dróg Miejskich przy rozpatrywaniu wniosków dotyczących wyznaczenia przejazdu rowerowego przez ul... »

2010.11.03: Poprawa na Gwiaździstej

Po niemal roku od oddania wyremontowanej Gwiaździstej do użytku początku korespondencji w tej sprawie , po wymianie listów z ratuszem i przyłączeniu się rowerzystów indywidualnych, sygnalizacja przy ulicy powinna być zgodna z obowiązującym... »

2010.09.26: Kto i po co rozbroił Obrońców Tobruku?

Podniesiony przejazd przez ul. Obrońców Tobruku na Bemowie wielokrotnie podawaliśmy jako wzór do naśladowania. W witrynie , w drukowanym poradniku [[poradnik.przejazdy]], w kwartalniku, na radach technicznych czy w prezentacjach na... »

2009.12.06: Detekcja na pół gwiazdki

Do: Biuro Drogownictwa i Komunikacji. Proszę o skontrolowanie nowobudowanej drogi dla rowerów przy ul. Gwiaździstej pod kątem zgodności z obowiązującym w Polsce prawem, w tym Prawem o Ruchu Drogowym oraz Rozporządzeniem o warunkach... »

2009.11.20: Testujemy automatyczną detekcję rowerzystów

W czwartek, 19 listopada 2009 nad przejazdem rowerowym przez ul. Gwiaździstą przy skrzyżowaniu z ul. Podleśną zostały zamontowane czujniki służące do wykrywania rowerzystów. Czujniki, zamontowane nad kamerą monitoringu, nie rzucają się w... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-45 | Dodaj nowy