Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-116

Stojaki rowerowe - najczęściej zadawane pytania

Prawidłowy stojak rowerowy powinien umożliwić oparcie roweru oraz przypięcie do niego ramy i jednego koła pojedynczym zapięciem U-lock (kłódką szeklową), niezależnie od typu roweru. Dobrze, jeśli ten sam stojak ponadto umożliwia przypięcie... »

2016.08.29: Śródmieście stojakami stoi

Warto odnotować, że miejsce do parkowania mają już nie tylko pracownicy i petenci urzędów na placu Bankowym (acz wciąż muszą wnosić rower po paru schodach prowadzących do wejścia na dziedziniec)... ...Zarządu Transportu Miejskiego... »

2016.05.23: Stojaki w jezdniach na wlotach skrzyżowań

Stojaki rowerowe tam, gdzie ruch rowerowy odbywa się w jezdni, powinny być lokalizowane w jezdniach. Ułatwia to wprowadzanie rowerów do stojaków i minimalizuje konflikty z pieszymi. Lokalizacja stojaków na wlotach skrzyżowań ma dwie... »

2016.05.21: Projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2017 - Praga Północ

2. Wiaty rowerowe na parkingach strzeżonych Stworzenie dozorowanych, zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów na istniejących parkingach strzeżonych zarządzanych przez Praski Zarząd Terenów Publicznych. 7. Kolejne zielone skwery Pragi... »

2015.12.22: Ratusz Bielan nadal tyłem do rowerzystów

Minął rok od publikacji artykułu, w którym przekonywałem, jakie udogodnienia transportowe św. Mikołaj powinien przynieść mieszkańcom dojeżdżającym do ratusza Bielan . Stanęła przy nim kolejna choinka, której koszt zapewne był porównywalny... »

2015.07.19: Podwórkowy parking rowerowy

Możliwości parkowania roweru u celu podróży w stolicy systematycznie się poprawiają. Przybywa prawidłowych stojaków przy szkołach i uczelniach. Doczekaliśmy się nawet optymistycznego przykładu z wolskiego przedszkola . Wyjście naprzeciw... »

2015.06.08: Projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2016 - Białołęka

7. Przyszkolne Parkingi Rowerowe Projekt ma na celu promocję dojazdów rowerami do szkół przez utworzenie oraz rozbudowę parkingów rowerowych przy szkołach i przedszkolach publicznych na obszarze Zachodniej Białołęki. Parkingi zostałyby... »

2015.01.22: Walka o stojaki dla przedszkolaków

Miasta zachodnioeuropejskie, a ostatnio również polskie (np. Gdańsk), promują dojazdy rowerem dzieci do szkół. Pozwala to nie tylko ograniczyć ryzyko otyłości u dzieci, lecz również przyzwyczaić rodziców do bardziej przyjaznych dla... »

2014.12.24: Czekając na św. Mikołaja pod ratuszem Bielan

Pod ratuszem Bielan jak zwykle stanęła okazała choinka, ale nie ma pod nią żadnych prezentów. Nietrudno jednak wskazać, co św. Mikołaj powinien tam przynieść. Kiedy w 2007 r. rozpoczynała się budowa nowego ratusza Bielan, nasze... »

2014.08.19: Japońska infrastruktura rowerowa

W pierwszym odcinku relacji z Japonii pokazywaliśmy, że na rowerach jeżdżą tu wszyscy . Fenomen rowerowej Japonii polega na tym, że wysoki poziom ruchu rowerowego osiągnięto tu pomimo niemal całkowitego braku porządnej rowerowej... »

2014.01.30: Kierowców zapraszamy, cyklistów odstraszamy

Pierwsze zarządzenie prezydenta Warszawy w/s tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju komunikacji rowerowej liczy sobie już niemal 7 lat. § 2 wersji pierwotnej nakazywał w p a) lokalizowanie przy obiektach użyteczności publicznej... »

2013.11.27: Kiedy biblioteka stojaków doczeka?

Lubię jeździć na rowerze. Liczba ludzi korzystających z roweru nie jest duża, ale ponoć rośnie. Lubię czytać książki. Liczba ludzi czytających i korzystających z bibliotek nie jest duża, ale podobno maleje. Lubię jeździć do bibliotek na... »

2013.03.24: Rowerowa mufka parkingowa

Mailowe zapytanie o dobry sposób na zabezpieczenie rowerów w wózkarni sprowokowało szerszą dyskusję na temat mało inwazyjnych patentów do zaparkowania roweru. Chodzi o sytuacje, w których ze względu np. na wielofunkcyjność pomieszczenia... »

2012.12.17: Stojak poszedł siedzieć

We wrześniu opisałem w tej witrynie, jak smutny los zgotowali rowerzystom inwestor i wykonawca drugiej jezdni ulicy Kasprowicza . Kolejny raz okazało się, że stołeczny rowerzysta pozbawiony istniejącego od dawna ciągu komunikacyjnego nie... »

2012.11.06: Ruszyły stojaki.waw.pl

31 października oficjalnie wystartował projekt Stojaki.waw.pl - inicjatywa społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na ważny element infrastruktury rowerowej jakim są bezpieczne i prawidłowe stojaki rowerowe. Ruch rowerowy w Warszawie z... »

2012.09.23: Niezbyt budujący rower na budowie

W Warszawie od ponad miesiąca funkcjonuje publiczny rower miejski. Aż cztery z jego stacji umieszczono przy ul. Kasprowicza, w tym po jednej przy każdej z głowic stacji metra Wawrzyszew. Niedługo potem na biegnącej ulicą Kasprowicza drodze... »

2012.09.20: Nowe stojaki na Ursynowie

Dzięki staraniom Zielonego Mazowsza Urząd Dzielnicy Ursynów zdecydował się postawić kilkadziesiąt nowych stojaków rowerowych przy ursynowskich publicznych gimnazjach i liceach. Stojaki rowerowe pojawiły się niedawno przy następujących... »

2012.05.21: Nietuzinkowy tuzin stojaków

Po wschodniej stronie ul.Marymonckiej, gdzie trwa i trwa, i trwa, i trwa budowa drogi rowerowej , pojawiło się niespodziewanie aż 12 nowych stojaków. Napisy ZRiKD na wygrodzeniach w trakcie montażu wskazują, że zamontował je ZDM. Pomyślał... »

2012.04.30: Marcpol bez stojaków

Do MarcPol S.A., Dział Marketingu. Dotyczy: stojaków rowerowych przed wejściem do sklepu Marcpol przy ulicy Burgaskiej w Warszawie. Szanowni Państwo, Marcpol to miejsce, w którym robię zakupy. Do Państwa sklepu przyjeżdżam bardzo wygodnym... »

2012.04.06: Rowerem po Wiedniu

Stolica Austrii zarówno pod względem klimatu, powierzchni jak i liczby mieszkańców jest porównywalna do Warszawy. Pod względem przyjazności dla rowerzystów bije nas jednak na głowę. Zaledwie 1/5 infrastruktury rowerowej w Wiedniu stanowią... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-116 | Dodaj nowy