Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-58

2014.10.24: Shimanami Kaido - szlak rowerowy po japońsku, cz. 2

Wracamy na szlak rowerowy Shimanami Kaido, łączący główną wyspę Japonii (Honsiu) z wyspą Sikoku . Dzisiaj zajmiemy się infrastrukturą szlaku. Większość trasy prowadzi normalnymi drogami, którymi rowerzysta porusza się poboczem... ...lub... »

2014.10.10: Shimanami Kaido - szlak rowerowy po japońsku

W naszej rowerowej fotorelacji z Japonii obiecaliśmy wrócić do tematu tutejszych szlaków rowerowych. Nie ma ich wiele, ale jeden, po którym mieliśmy okazję się przejechać, pokazuje jednak, że w Kraju Kwitnącej Wiśni do tematu turystyki... »

2014.04.30: Rajd Majowy nad Nysą Łużycką

W nietypowy sposób 10-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej obchodzić będą uczestnicy rowerowego Rajdu Majowego nad Nysą Łużycką. Jego celem jest zwrócenie uwagi na wielką przepaść, jaka wciąż dzieli Polskę od Niemiec i innych krajów... »

2013.09.10: Turystyka energetyczna

Niemcy od kilku lat transformują swój system energetyczny. Zdecydowali się powoli wycofać z produkcji energii jądrowej, zdecydowanie promują odnawialne źródła energii oraz gospodarują energią coraz efektywniej. Swój plan nazywają... »

2012.10.02: Oznakowanie czeskich szlaków rowerowych

Cykl relacji z czeskich szlaków rowerowych rozpocząłem od pochwały dla systemu oznakowania u naszych południowych sąsiadów. Dzisiaj spróbuję napisać coś więcej właśnie na temat oznakowania. Szlaki rowerowe w Czechach znakowane są... »

2012.08.19: Czechy w budowie

Szlaki rowerowe w Czechach znajdują się w stanie bardzo urozmaiconym. Są odcinki jak wprost z Niemiec , ale są i takie bardziej przypominające polskie. Jednak to, co robi największe wrażenie, to skala trwających inwestycji w twardą... »

2012.08.07: Rowerem z Drezna do Pragi

Od dawna zazdrościłem Czechom oznakowania szlaków rowerowych. Bardzo dawna. Trudno ukryć inspirację np. w wizualizacjach przygotowanych 10 lat temu na potrzeby projektu VeloMazovia . W te wakacje miałem okazję ponownie pojeździć nieco po... »

2012.07.05: Turystyczne drogi dla rowerów na Pomorzu

Greenways to szlaki komunikacyjne przeznaczone wyłącznie do podróży niezmotoryzowanych – pieszo, rowerem, na rolkach, czasem konno. W Polsce pojęcie to, podobnie jak szlak rowerowy, strasznie się zdewaluowało, gdy na fali... »

2012.06.28: Polska Egzotyczna zarchiwizowana, Polska Wschodnia w lesie

Ze względu na brak czasu na aktualizacje witryny Trasy Rowerowej Polski Egzotycznej, jakiś czas temu zrezygnowaliśmy z utrzymywania domeny exoticpoland.info. Ponieważ jednak napływają pytania i prośby o przesłanie zawartości konkretnych... »

2010.07.30: Kolejne widoki z Kolonii

Każdy artykuł o rowerach w Kolonii musi zawierać zdjęcie przynajmniej części z szeregu rowerów ustawionych przed dworcem z widokiem na katedrę lub chociaż samych rowerów na placu przeddworcowym lub przedkatedralnym . Jednak nie każdy... »

2009.09.18: Nad Odrą i Nysą - po stronie polskiej

Aby zakończyć relację zza Odry i Nysy optymistycznym akcentem, pokażemy dla odmiany parę przykładów udanej migracji do Polski dobrych wzorców z Niemiec. To na razie wciąż nieliczne rodzynki, ale dają nadzieję na wybrnięcie z... »

2009.09.10: Dolina Dolnej Odry

Zbliżamy się do końca naszej fotonoweli zza zachodniej granicy. Dzisiaj nadesłane przez Radka Lesisza parę fotek z okolic Kostrzynia uzupełniających poprzedni odcinek oraz ciąg dalszy, czyli Park Narodowy Doliny Dolnej Odry (Nationalpark... »

2009.09.03: Mokradło dla rowerów

Przed nami kolejny dzień na Szlaku Odry i Nysy. Dzięki doskonałej nawierzchni szlaku rowerowego dotrzemy dziś z Frankfurtu aż w okolice Cedyni, podróżując przez wschodnie rubieże powiatu Märkisch-Oderland w Brandenburgii. Teren ten (od... »

2009.08.30: Dyskryminacja rowerzystów na przejściach granicznych

Polska administracja z premedytacją przyzwala na dyskryminację osób, które chciałyby przekroczyć granicę z Ukrainą pieszo lub rowerem. Nawet nowe przejścia graniczne są projektowane bez uwzględnienia punktów odpraw pieszych i rowerzystów... »

2009.08.27: Jak za Odrą radzą sobie z wąskimi gardłami

Wracamy na Szlak Odry i Nysy , od teraz już w zasadzie wyłącznie Odry. W tym odcinku opuszczamy na chwilę wały przeciwpowodziowe, by pokazać m.in. przykłady redystrybucji pasa drogowego - dwa miejsca, w których samochody musiały się trochę... »

2009.08.12: Z biegiem Nysy...

Kontynuujemy fotoreportaż z podróży rowerowym Szlakiem Odry i Nysy - tuż za granicą, a jakby na innym kontynencie, jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową. Po relacji z okolic Görlitz i Zittau , dzisiaj kolej na odcinek od Görlitz do ujścia... »

2009.08.04: Szlak Odry i Nysy - okolice Goerlitz

Szlak Odry i Nysy łączy źródła Nysy w Górach Izerskich z brzegiem Morza Bałtyckiego na wyspie Uznam i liczy sobie ok. 630 km. Na znacznych odcinkach trasy szlak prowadzi wydzielonymi ścieżkami rowerowymi lub drogami wyłączonymi z... »

2009.07.27: Rowerowy biznes za Odrą i Nysą

Turystyka rowerowa to nie tylko fajny pomysł na wakacje, to także doskonały biznes. Aby zregenerować siły po całym dniu pedałowania, cyklista musi spożyć solidny posiłek i przyzwoicie wypocząć. Wiedzą o tym Niemcy, dlatego... »

2009.02.13: Spotkanie w/s Wiślanej Trasy Rowerowej na Mazowszu

Warszawa, 13.02.2009 Do: Stowarzyszenie "Zielone Mazowsze" Szanowny Panie, 5 marca br. (tj. czwartek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przy ul. Jagiellońskiej 26, (III piętro) w... »

2009.01.30: Polska Egzotyczna jako wariant Trasy Rowerowej Polski Wschodniej

Do: Stowarzyszenie „Zielone Mazowsze". Dotyczy: uwag zgłoszonych w trakcie ogólnopolskich konsultacji społecznych Działania V.2 PO RPW Trasy rowerowe. Szanowni Państwo, Uprzejmie dziękuje za wzięcie udziału w ogólnopolskich... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-58 | Dodaj nowy