2000.12.27: Najukochańszy morderca 11

Zupełnie innym niż spaliny, ale także groźnym dla naszego zdrowia, rodzajem zanieczyszczania środowiska przez transport jest - hałas. Łatwo jest przyciszyć radio czy telewizor, ale jak uciec przed coraz gorszym hałasem docierającym do nas... »

1999.08.02: Najukochańszy morderca 10

Najbardziej chyba kontrowersyjną szkodliwą dla zdrowia substancją wytwarzaną przez ruch uliczny jest... ozon. Już słyszę, jak wielu czytelników mówi, że tym razem przeholowałam, bo jak może być niebezpieczny dla zdrowia poczciwy tlen, ten... »

1999.08.01: Najukochańszy morderca 9

Jeżeli ktoś z nas usłyszał już kiedykolwiek o dioksynach, to z reguły przy okazji protestów ekologów przeciw budowie spalarni śmieci. Tylko bardzo niewielka grupa ludzi wie, że trucizny te są emitowane także przez ruch uliczny (ścieranie... »

1999.07.28: Najukochańszy morderca 8

Jeszcze się te moje felietoniki nie ukazały nigdzie drukiem (rozchodzą się jedynie jako xerokopie) a już zaczynają budzić zainteresowanie i pierwsze uwagi. Niżej podpisanej jest niezwykle przyjemnie usłyszeć, że wymieniając środki... »

1999.07.14: Najukochańszy morderca 7

O czymś takim jak smog w Polsce do niedawna mogliśmy sobie tylko posłuchać czy poczytać, jednakże w związku z gwałtownym rozwojem motoryzacji to, bardzo groźne dla naszego zdrowia i życia, zjawisko dotarło już i do nas. Warto o nim... »

1999.04.30: Najukochańszy morderca 6

Moje zainteresowanie oddziaływaniem toksyn emitowanych przez transport samochodowy na zdrowie i życie ludzkie zaczęło się pod koniec 1993r, gdy, będąc "świeżo upieczonym" posłem zleciłam do Biura Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu (BSE... »

1999.04.15: Najukochańszy morderca 5

Nie mam takich dylematów jak niektórzy uczeni, nie mam także (jak niektórzy politycy) oporów przed mówieniem prawdy społeczeństwu, mimo że grozi to w niektórych przypadkach utratą popularności. Ekolodzy nie zawsze są kochani, bo... »

1999.03.12: Najukochańszy morderca 4

Bardzo bym chciała dożyć chwili, gdy naukowcy i nauka będą zupełnie niezależni ekonomicznie dzięki czemu będą mówić publicznie jedynie to, co wynika z ich wiedzy, a nie to, czego oczekują ci, którzy im za ich opracowania płacą. Nie znaczy... »

1999.03.10: Najukochańszy morderca 3

Uświadomiwszy sobie, że nasz ukochany samochód jest dla nas bardzo poważnym konkurentem w dostępie do tlenu zaczynamy go kochać jakby odrobinę mniej, szczególnie w sytuacjach, gdy brak możliwości łatwego oddychania zaczyna się nam dawać... »

1999.03.06: Najukochańszy morderca 2

Dlaczego ekolodzy zwalczają motoryzację indywidualną zabiegając o rozwój (a przynajmniej ratowanie) transportu publicznego? Argumentów przemawiających przeciw samochodom jest niesamowicie dużo i to bardzo zróżnicowanych. Zacznijmy od tych... »

1999.03.01: Najukochańszy morderca 1

Przez bardzo długie lata samochód był dla Polaka synonimem nieosiągalnych marzeń. Nieosiągalnych często nawet wtedy, gdy miał na to pieniądze. Oprócz pieniędzy trzeba było bowiem mieć nie byle jakie chody, aby stać się posiadaczem własnych... »

Dodaj nowy artykuł