Artykuły: 1-20 | 21-31

2017.06.07: Uwagi do projektu dróg dojazdowych portu Czerniakowskiego

Do Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy. Nawiązując do projektu przebudowy portu Czerniakowskiego, zgłaszam następujące uwagi i wnioski: 1. Podtrzymuję zdanie wyrażone podczas spotkań w Biurze Polityki Mobilności i... »

2017.05.30: Kładka Żerańska

Otwarta 7 miesięcy temu Kładka Żerańska okazała się strzałem w dziesiątkę. Trasa na tyłach Elektrociepłowni Żerań wypełniła się ruchem rowerowym szybciej niż poszerzone ulice wypełniają się samochodami . Zapraszam na krótki przegląd... »

2014.12.09: Nadwiślański Szlak Rowerowy na Solcu

Kontynuuję recenzję nowego wspaniałego Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego . Dzisiaj kolejny odcinek, od ul. Zaruskiego do mostu Poniatowskiego. Mamy tutaj do wyboru dwie trasy: nieco szybszą i bardziej bezpośrednią drogę dla rowerów wzdłuż... »

2014.12.02: Nowa droga dla rowerów wzdłuż ul. Czerniakowskiej

Zmodernizowany nadwiślański szlak rowerowy miał być oddany do użytku 30 czerwca 2014 r. Chciałem poczekać z recenzją na ukończenie robót, ale wygląda na to, że w tym roku to już mało realne. Większość prac została jednak już wykonana i... »

2014.01.05: Objazd remontowanej nadwiślańskiej ścieżki rowerowej

Zaledwie 9 miesięcy po zamknięciu nadwiślańskiej ścieżki rowerowej na okoliczność jej remontu doczekaliśmy się wyznaczenia i wykonania jej objazdu. Mniej więcej połowy aktualnie rozkopanego odcinka (dokładniej - 2,6 km z 5 km). Zamiast... »

2013.05.11: Na Pradze zamiast zieleni druga Wisłostrada

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych chce wykorzystać budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych na Pradze jako pretekst do rozbudowy ul. Wybrzeże Helskie. Przygotowany projekt opiera się na zwiększeniu przepustowości jezdni, przekształceniu... »

2013.03.11: Przerwanie nadwiślańskiego szlaku rowerowego na wysokości ulicy Karowej

Do: Zarząd Mienia m.st. Warszawy, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Szanowni Państwo, piszę ponieważ jestem zaniepokojony faktem przerwania głównego szlaku rowerowego przechodzącego przez centrum Warszawy... »

2012.03.17: Uwagi do nowej wersji projektu Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego

Trwają przygotowania do modernizacji Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego. O ile pierwsze przymiarki inwestora raczej nie dawały nadziei na lepsze jutro , to obecnie wydaje się że dzięki zgłaszanym uwagom i chęci współpracy ze strony... »

2011.12.18: Łatwiej zjechać nad Wisłę

Kiedy na wiosnę pisałem o nowej ścieżce na prawym brzegu Wisły , skrytykowałem brak powiązań z wcześniej wybudowaną infrastrukturą rowerową. Z przyjemnością donoszę, że jesienią pojawiło się przynajmniej jedno dogodne [*] – na... »

2011.11.27: Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Portu Praskiego

Do wtorku 29 listopada można zgłaszać uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Portu Praskiego, który obejmuje sam Port oraz tereny położone między Portem a ul. Targową. Autorzy planu z Miejskiej Pracowni... »

2011.10.14: Uwagi do projektu Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego

Warszawa, 14 października 2011 r. Do: EURO-ALIANS Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Szanowni Państwo, Serdecznie dziękujemy za otrzymany dnia 2011.10.04 projekt Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego odcinek IV, V i VIII. Poniżej przedstawiamy... »

2011.05.09: Nowa ścieżka na prawym brzegu Wisły

Po prawej stronie Wisły powstała 8-kilometrowa ścieżka rekreacyjna – od Mostu Grota do Mostu Łazienkowskiego. Cieszy nas to, bo powstanie takiej ścieżki postulowaliśmy od lat, choć w nieco innej formule. Miasto realizując ścieżkę... »

2011.03.13: Czy Nadwiślański Szlak Rowerowy faktycznie zmieni się na lepsze?

Zarząd Mienia m.st. Warszawy wyraźnie ma uraz do cyklistów. Działalność swą nad Wisła rozpoczął od postawienia ławek w skrajni jednej z najstarszych warszawskich ścieżek rowerowych, po fakcie wyrażając zdziwienie, że tu w ogóle jest jakaś... »

2010.02.08: Uwagi do koncepcji lewobrzeżnego bulwaru Wisły

Uwagi do projektu koncepcyjnego zagospodarowania lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od ul. Tamka do ul. Boleść w Warszawie opracowanego na zlecenie Zarządu Mienia m.st. Warszawy. Opiniujemy negatywnie zaproponowany sposób prowadzenia... »

2009.08.09: Rowerzyści chcą jeździć nad Wisłą

Sprawa zagrodzenia popularnego szlaku rowerowego na Młocinach nadal bulwersuje, o czym świadczą poniższe listy. Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, urząd dzielnicy Bielany zamierza pójść po linii najmniejszego oporu i oznakować objazd... »

2009.08.03: Kolejnym płotem w rowerzystów

Do: Zielone Mazowsze Szanowni Państwo, Na wczorajszym spacerze rowerowym między Lasem Bielańskim a Parkiem Młocińskim zostałam zaskoczona 3-metrowym nowo-wybudowanym masywnym ogrodzeniem blokującym przejazd po wale wiślanym. Chodzi o... »

2008.02.10: Turystyczne pomysły na Pragę Północ

Prawa strona Wisły w najbliższych latach ma ulec wielkim przekształceniom, związanym z mistrzostwami Euro 2012, budową metra, modernizacjami linii tramwajowych, rewitalizacją Pragi Północ. W niniejszym materiale chcielibyśmy zasygnalizować... »

2008.01.08: Darmowe wysypisko śmieci na Bielanach zaprasza

Temat dzikich wysypisk śmieci na Bielanach poruszaliśmy wielokrotnie . Po interwencjach miejscowych społeczników przez mniej więcej 2 lata w rejonie ul. Prozy na Młocinach, po stronie Wisły niebezpieczeństwo wydawało się zażegnane... »

2007.07.20: Nowy prom pieszo-rowerowy przez Wisłę

Z przyjemnością informujemy, że do znanej i lubianej przeprawy Łomianki (Buraków) - Tarchomin dołączy drugi prom pieszo-rowerowy przez Wisłę. Połączy on lewo- i prawobrzeżne trasy rowerowe na wysokości Starego Miasta. Start w piątek, 20... »

2007.03.23: Nieciągłości tras spacerowych i rowerowych nad Wisłą

Niniejsza analiza dotyczy przywrócenia społeczeństwu Warszawy trzech kluczowych połączeń komunikacyjnych znajdujących się w obwałowaniu rzeki Wisły, będących w gestii trzech instytucji: - Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i... »

Artykuły: 1-20 | 21-31 | Dodaj nowy